متخصص قلب و عروق اصفهان

متخصص قلب و عروق اصفهان

برای آشنایی با تخصص قلب و عروق و پیدا کردن بهترین متخصص قلب و عروق اصفهان مطلب زیر را برای شما آماده کردیم، با ما همراه باشید. متخصص قلب و عروق یک پزشک آموزش دیده با مهارت ویژه در یافتن ، معالجه و پیشگیری از بیماری های قلب و عروق است. تخصص قلب (از یونانی καρδιοᾱ kardiā ، “قلب” و -لوژی -logia ، “مطالعه”) شاخه ای از پزشکی است که به اختلالات قلب و همچنین برخی از قسمت های سیستم گردش خون می پردازد. این زمینه شامل تشخیص پزشکی و درمان نقایص مادرزادی قلب ، بیماری عروق کرونر ، نارسایی قلبی ، بیماری دریچه قلب و الکتروفیزیولوژی است. پزشکانی که در این زمینه پزشکی تخصص دارند ، متخصص قلب و عروق نامیده می شوند. در همین رشته متخصص قلب و عروق کودکان هم هستند، که به بررسی و درمان مشکلات قلب و عروق در کودکان میپردازند. پزشکانی که در جراحی قلب تخصص دارند، متخصص جراحی قلب نامیده می شوند.

جهت مشاهده مستقیم

فهرست متخصصین قلب و عروق اصفهان

اینجا را کلیک کنید

اگرچه سیستم قلبی عروقی به طور تنگاتنگ با خون در ارتباط است ، اما قلب و عروق با هماتولوژی یا خون شناسی و بیماریهای مرتبط با آن کاملا غیرمرتبط است. برخی از استثنائات بارز که بر عملکرد قلب تأثیر می گذارد عبارتند از: آزمایش خون (اختلالات الکترولیتی ، تروپونین ها) ، کاهش ظرفیت حمل اکسیژن (کم خونی ، شوک هیپوولمی) و انعقاد خون.
قلب جهت مبحث متخصص قلب و عروق اصفهان
نمودار جریان خون قلب انسان. اجزای آبی مسیرهای خونی بازگشتی از سیاهرگ ها را نشان می دهد و اجزای قرمز مسیرهای خون اکسیژن یافته را نشان می دهد.
فهرست مطالب
 1. انواع تخصص های متخصصان قلب و عروق
  1. متخصص قلب و عروق در بزرگسالان
   1. متخصص الکتروفیزیولوژی قلب
    1. متخصص الکتروفیزیولوژی قلب بالینی
   2. متخصص قلب و عروق
   3. متخصص اکوکاردیوگرافی
   4. متخصص مداخلات آنژیوگرافیک قلبی عروقی (اینترونشن کاریدولوژِی)
  2. متخصص پیشگیری از بیماری های قلب و عروق و توانبخشی قلب
  3. متخصص قلب و عروق کودکان
   1. Tetralogy Fallot
   2. آترزی ریوی
   3. بطن راست دو خروجی (DORV)
   4. انتقال شریان های بزرگ
   5. شریان تنگی مداوم
   6. ناهنجاری ابشتین
 2. قلب
  1. گردش خون کرونری
  2. معاینه قلبی
 3. اختلالات قلبی
  1. فشار خون
 4. چه زمانی باید به یک متخصص قلب مراجعه کنم؟
 5. معاینه توسط متخصص قلب چگونه است ؟
 6. آیا متخصص قلب من جراح است؟
 7. آیا همه متخصص قلب و عروق ، کاتتریزاسیون قلبی را انجام می دهند؟
 8. چگونه متخصص قلب و عروق با سایر پزشکان در مراقبت از من همکاری می کند؟
 9. آزمایش تشخیصی در قلب و عروق
 10. جوامع علمی قلب و عروق
  1. انجمن قلب و عروق
  2. مجلات قلب وعروق
  3. متخصصین قلب و عروق
  4. متخصصین بین المللی قلب و عروق
 11. مطالب بیشتر
 12. مراجع و منابع

انواع تخصص های متخصصان قلب و عروق

همه متخصصان قلب، اختلالات قلب را مطالعه می کنند. اما بررسی اختلالات قلب در بزرگسالان و کودکان از طریق رشته های تخصصی مختلف آموزش داده میشود. بنابراین، یک متخصص قلب و عروق بزرگسالان (که اغلب به آن بطور ساده “متخصص قلب و عروق” گفته می شود) برای مراقبت از کودکان به طور کافی آموزش نیده است. در مقابل متخصص قلب و عروق کودکان نیز برای مراقبت از بیماری های قلبی در بزرگسالان آموزش نمی بینند.

پیدا کردن بهترین

متخصص قلب و عروق اصفهان

در این قسمت

جنبه های جراحی در تخصص قلب و عروق بطور کافی لحاظ نشده و در حوزه جراحی قلب و عروق قرار دارند. به عنوان مثال، جراحی بای پس عروق کرونر (CABG)، بای پس قلبی ریوی و تعویض دریچه روشهای جراحی است که توسط جراحان انجام می شود و نه متخصص قلب. با این وجود استفاده از استنت ها و ضربان سازها توسط متخصص قلب و عروق انجام می شود.

متخصص قلب و عروق بزرگسالان

راحترین روش پیدا کردن

متخصص قلب و عروق خوب در اصفهان

مراجعه به لینک جستجوی متخصص قلب عروق 

در اینجاست

برای اینکه یک متخصص قلب و عروق در ایالات متحده باشید ، یک گذاراندن یک دوره سه ساله در پزشکی داخلی و سپس سک دوره سه ساله تخصص قلب و عروق دنبال می شود. فوق تخصص قلب و عروق در یک تخصص فرعی نیز امکان پذیر است. فوق تخصص های فرعی در ایالات متحده که توسط ACGME شناخته شده عبارتند از:
 • تخصص الکتروفیزیولوژی قلب
 • تخصص اکوکاردیوگرافی
 • تخصص مداخلات آنژیوگرافیک قلبی عروقی (اینترونشن کاریدولوژِی)
 • تخصص قلب و عروق هسته ای
فوق تخصص های شناخته شده در ایالات متحده توسط انجمن  (AOABOS) شامل
 • الکتروفیزیولوژی قلب و بالینی
 • قلب مداخله ای
در حالی که در هندوستان است ، فرد پس از M.B.B.S باید سه سال دوره در پزشکی عمومی یا کودکان را پشت سر بگذارد و سپس سه سال تحصیل در قلب و عروق تا به عنوان متخصص قلب و عروق شناخته شود. متخصص قلب و عروق بزرگسالان در ایالات متحده به طور متوسط 436.849 دلار در سال درآمد دارند.

متخصص الکتروفیزیولوژی قلب

وظیفه متخصص الکتروفیزیولوژی قلب، توضیح، تشخیص و درمان فعالیتهای الکتریکی قلب است. این اصطلاح معمولاً برای توصیف مطالعات چنین پدیده هایی با ضبط کاتترهای تهاجمی (داخل جمعی) از فعالیت خود به خود و همچنین پاسخهای قلبی به تحریک الکتریکی برنامه ریزی شده (PES) استفاده می شود.

متخصص الکتروفیزیولوژی قلب در اصفهان

از طریق این لینک امکان پذیر است

این مطالعات برای ارزیابی آریتمی های پیچیده ، علائم روشن ، ارزیابی الکتروکاردیوگرام های غیر طبیعی ، ارزیابی خطر ابتلا به آریتمی در آینده و درمان طراحی انجام می شود. این روشها علاوه بر روشهای تشخیصی و پیش آگهی ، به طور فزاینده ای شامل روشهای درمانی (معمولاً فركانس رادیواكسی یا كریوابلاسیون) می شوند. سایر روشهای درمانی بکار رفته در این زمینه عبارتند از: داروی ضد آریتمی و کاشت دستگاه ضربان سازها و دستگاه های ضربان ساز خودکار قلبی و ایمپلنت قابل کاشت.

فهرست بهترین 

متخصص قلب و عروق اصفهان 

و 

متخصص الکتروفیزیولوژی قلب اصفهان

به راحتی یک کلیک در اینجا

مطالعه الکتروفیزیولوژی قلب

مطالعه الکتروفیزیولوژی قلب (EPS) به طور معمول پاسخ میوکارد آسیب دیده یا کاردیومیوپاتی را به PES در رژیمهای دارویی خاص ارزیابی می کند تا احتمال اینکه رژیم با موفقیت مانع از تاکی کاردی بطنی بطور بالقوه کشنده (VT) یا فیبریلاسیون بطنی شود (VF) را ارزیابی می کند. در آینده. بعضی اوقات آزمایشات دارویی EPS باید انجام شود تا متخصص قلب و عروق بتواند رژیم درمانی طولانی مدت را انتخاب کند که به بهترین وجه از پیشرفت VT یا VF زیر PES جلوگیری کند یا کند شود. چنین مطالعاتی ممکن است با حضور ضربان ساز قلبی تازه یا تازه جایگزین شده قلبی یا AICD نیز انجام شود.

الکتروفیزیولوژی قلب و عروق بالینی

الکتروفیزیولوژی قلب و عروق کلینیکی شاخه ای از تخصص پزشکی قلب و عروق است و به مطالعه و درمان اختلالات ریتم قلب مربوط می شود. متخصص قلب و عروق با تخصص در این زمینه معمولاً به عنوان الکتروفیزیولوژیست شناخته می شوند. الکتروفیزیولوژیست ها در مکانیسم ، عملکرد و عملکرد فعالیت های الکتریکی قلب آموزش می بینند. الکتروفیزیولوژیستها برای کمک یا راهنمایی درمانی برای اختلالات ریتم قلب (ورم مفاصل) با سایر متخصصان قلب و جراح قلب همکاری نزدیکی دارند. آنها برای انجام روشهای مداخله ای و جراحی برای درمان آریتمی قلبی آموزش دیده اند. آموزش لازم برای تبدیل شدن به یک الکتروفیزیولوژیک طولانی است و 7 تا 8 سال بعد از دانشکده پزشکی (در ایالات متحده) نیاز دارد. سه سال اقامت پزشکی داخلی ، سه سال بورس قلب و عروق بالینی و یک تا دو سال (در اکثر موارد) سال الکتروفیزیولوژی بالینی قلب.

متخصص قلب و عروق

قلب و عروق یا قلب شناسی سالمندان شاخه ای از قلب و عروق پزشکی است که به بیماری های قلبی عروقی در افراد مسن می پردازد.

متخصص قلب در اصفهان

از طریق این لینک

اختلالات قلبی مانند بیماری قلب عروق کرونر از جمله انفارکتوس میوکارد ، نارسایی قلبی ، کاردیومیوپاتی و آریتمی مانند فیبریلاسیون دهلیزی شایع است و عامل اصلی مرگ و میر در افراد مسن است. عوارض و مرگ و میر قابل توجهی در افراد مسن ایجاد می کند.

متخصص اکوکاردیوگرافی

اکوکاردیوگرافی از سونوگرافی استاندارد دو بعدی ، سه بعدی و داپلر برای ایجاد تصاویر قلب استفاده می کند.

متخصص اکوکاردیوگرافی در اصفهان

اکوکاردیوگرافی به طور معمول در تشخیص ، مدیریت و پیگیری بیماران مبتلا به هرگونه بیماری مشکوک یا شناخته شده قلبی مورد استفاده قرار می گیرد. این یکی از پرکاربردترین تستهای تشخیصی در قلب و عروق است. این می تواند اطلاعات مفیدی را از جمله اندازه و شکل قلب (اندازه گیری اندازه اتاق داخلی)، ظرفیت پمپاژ و محل و میزان هرگونه آسیب بافتی فراهم کند. اکوکاردیوگرام همچنین می تواند به پزشکان تخمین های دیگری از عملکرد قلب بدهد ، مانند محاسبه برون ده قلبی ، کسر تخلیه و عملکرد دیاستولیک (چقدر قلب آرام می شود). اکوکاردیوگرافی می تواند به تشخیص کاردیومیوپاتی ، مانند کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک ، کاردیومیوپاتی گشاد شده و بسیاری دیگر کمک کند. استفاده از اکوکاردیوگرافی استرس همچنین ممکن است در تعیین اینکه آیا درد قفسه سینه یا علائم مرتبط با بیماری های قلبی مرتبط است ، کمک کند. بزرگترین مزیت اکوکاردیوگرافی این است که تهاجمی نیست (شامل شکستن پوست یا ورود به حفره های بدن نیست) و خطرات یا عوارض جانبی شناخته شده ای ندارد.

متخصص قلب و عروق کیست

متخصص مداخلات آنژیوگرافیک قلبی عروقی (اینترونشن کاریدولوژِی)

قلب شناسی مداخله ای شاخه ای از قلب و عروق است که به طور خاص با درمان مبتنی بر سوند بیماریهای ساختاری قلب سروکار دارد. تعداد زیادی روش با استفاده از کاتتریزاسیون روی قلب انجام می شود.

بهترین فوق تخصص مداخلات آنژیوگرافیک قلبی عروقی در اصفهان

این امر معمولاً شامل قرار دادن یک غلاف به داخل شریان استخوان ران (اما ، در عمل ، هر شریان یا رگ بزرگ محیطی) و کانول زدن قلب تحت تجسم پرتوی ایکس (معمولاً فلوروسکوپی) است.

مهمترین مزیت استفاده از قلب و عروق مداخله یا رویکرد رادیولوژی

مهمترین مزیت استفاده از قلب و عروق مداخله یا رویکرد رادیولوژی ، جلوگیری از زخم و درد و بهبودی طولانی بعد از عمل است. علاوه بر این ، روش کاردیولوژی مداخله ای از آنژیوپلاستی اولیه اکنون استاندارد طلای مراقبت از انفارکتوس حاد میوکارد است. این روش همچنین می تواند به صورت فعال انجام شود ، هنگامی که مناطقی از سیستم عروقی از آترواسکلروز منفک می شوند. متخصص قلب و عروق برای دسترسی به قلب این غلاف را از طریق سیستم عروقی ردیابی می کند. این غلاف دارای یک بالون و یک لوله مش سیم ریز پیچیده شده در اطراف آن است و اگر متخصص قلب از انسداد یا تنگی دریچه ای پیدا کند. می توانند بالون را در محل انسداد در سیستم عروقی باد کنند تا پلاک را در برابر دیواره عروق صاف یا فشرده کنند. پس از اتمام ، استنت به عنوان یك داربست قرار می گیرد تا عروق به طور دائم باز شود.

پیشگیری از بیماری قلبی و توانبخشی قلب

در زمان های اخیر ، توجه به تدریج به دلیل افزایش بار بیماری های قلبی و عروقی در سنین پایین ، به تدریج به سمت قلب پیشگیری تغییر می کند. طبق WHO ، 37٪ از مرگ و میرهای زودرس ناشی از بیماریهای قلبی عروقی است و از این تعداد ، 82٪ در کشورهای کم درآمد و متوسط است. متخصص قلب و عروق باليني تخصصي قلب و عروق است كه به دنبال مراقبت هاي قلبي و پيشگيري كننده در قلب و عروق است.

مشاهده متخصص قلب و عروق اصفهان از طریق

این لینک

متخصص قلب و عروق پیشگیری همچنین با معاینه معمول پیشگیری انجام می شود. اما آزمایشات غیر تهاجمی به طور خاص الکتروکاردیوگرافی ، تست استرس ، لیپید پروفایل و معاینه فیزیکی عمومی برای تشخیص هرگونه بیماری قلبی و عروقی در سنین پایین انجام می شود. در حالی که توانبخشی قلبی شاخه آتی قلب شناسی است که به فرد کمک می کند قدرت کلی خود را بازیابد. و یک زندگی عادی پس از یک رویداد قلبی عروقی زندگی کنید.

متخصص قلب و عروق کودکان

  هلن ب. تاوسیگ به عنوان بنیانگذار قلب و عروق کودکان شناخته شده است. وی از طریق کار با Tetralogy of Fallot ، یک نقص مادرزادی قلب که در آن خون اکسیژن یافته و دفع شده توسط اکسیژن وارد سیستم گردش خون می شود که به دلیل نقص سپتوم بطنی (VSD) درست در زیر آئورت وارد می شود، مشهور شد. این وضعیت باعث می شود که نوزادان دارای رنگ مایل به آبی ، سیانوز و کمبود اکسیژن به بافت های خود ، هیپوکسیمی باشند.

متخصص قلب و عروق کودکان در اصفهان

از این لینک

او با آلفرد بلالوک و ویوین توماس در بیمارستان جان هاپکینز کار کرد و در آنجا با سگ ها آزمایش کرد تا ببیند که چگونه می توانند این “نوزادان آبی” را درمان کنند. آنها سرانجام فهمیدند که چگونه می توان این کار را با آناستوموز شریان سیستمیک به شریان ریوی انجام داد و این را شال بلالوک-تاوسیگ نامیدند. [7] تترالوژی فالوت ، آترزی ریوی ، بطن راست دو خروجی ، جابجایی شریان های بزرگ ، شریان مداوم و شایع بودن آنزالای ابستئین از جمله بیماری های مادرزادی قلبی سیانوتیک قلب هستند. بیماری های مادرزادی قلبی سیانوتیک جایی است که چیزی در قلب یک نوزاد تازه وارد نباشد و اکسیژن رسانی به میزان کافی خون نداشته باشد.

Tetralogy Fallot

Tetralogy of Fallot شایعترین بیماری مادرزادی قلب است که در 1-3 مورد در هر 1000 تولد ایجاد می شود. علت این نقص نقص سپتوم بطنی (VSD) و آئورت برجسته است. این دو نقص در کنار هم باعث می شوند که خون دفع شده توسط اکسیژن یافته ریه ها دور شود و به سیستم گردش خون بازگردد. شنت اصلاح شده Blalock-Taussig معمولاً برای رفع گردش خون استفاده می شود. این روش با قرار دادن پیوند بین شریان ساب کلووی و شریان ریوی همان طرفه برای بازگرداندن جریان صحیح خون انجام می شود.

آترزی ریوی

آترزی ریوی در 7-8 در 100000 زایمان اتفاق می افتد و با انشعاب آئورت از بطن راست مشخص می شود. این امر باعث می شود که خون دفع اکسیژن شده ریه ها را دور کند و وارد سیستم گردش خون شود. جراحی ها می توانند با تغییر مسیر مجدد آئورت و رفع بطن راست و اتصال شریان ریوی این مشکل را برطرف کنند. دو نوع آترزی ریوی وجود دارد که طبق آن طبقه بندی می شود که آیا کودک نیز دارای نقص سپتوم بطنی است. [8] [9] آترزی ریوی با یک دهانه بطن دست نخورده: این نوع از شکم ریه با وجود کامل و دست نخورده بین بطن ها همراه است. [9] آترزی ریوی با نقص سپتوم بطنی: این نوع از آترزی ریوی وقتی اتفاق می افتد که یک نقص سپتوم بطنی اجازه می دهد خون به داخل و خارج از بطن راست جریان یابد. [9]

بطن راست دو خروجی (DORV)

بطن راست دو خروجی وقتی است که هر دو شریان بزرگ ، شریان ریوی و آئورت به بطن راست وصل شوند. بسته به تغییرات DORV معمولاً در مکانهای خاص VSD وجود دارد ، به طور معمول 50٪ تحت حفره ای و 30٪. جراحی هایی که می توان برای رفع این نقص انجام داد به دلیل متفاوت بودن فیزیولوژی و جریان خون در قلب معیوب می تواند متفاوت باشد. یکی از راه های قابل درمان این است که با بستن VSD و قرار دادن مجاری برای بازگرداندن جریان خون بین بطن چپ و آئورت و بین بطن راست و شریان ریوی است. روش دیگر شنت شریان سیستمیک به ریوی در موارد مرتبط با تنگی ریوی است. همچنین ، یک سپتوستومی دهلیزی بالون برای رفع DORV با ناهنجاری Taussig-Bing انجام می شود.

انتقال شریان های بزرگ

دو نوع متفاوت از انتقال شریان های بزرگ وجود دارد ، Dextro – انتقال شریان های بزرگ و Levo – انتقال شریان های بزرگ ، بسته به جایی که اتاق ها و عروق به هم وصل می شوند. جابجایی دکسترو در حدود 1 در 4000 نوزاد اتفاق می افتد و زمانی است که بطن راست خون را در آئورت پمپ می کند و خون دفع اکسیژن شده وارد جریان خون می شود. روش موقت ایجاد نقص سپتوم دهلیزی (ASD) است. رفع دائمی پیچیده تر است و مستلزم تغییر مسیر بازگشت ریوی به دهلیز راست و بازگشت سیستمیک به دهلیز چپ است که به عنوان روش سنینگ شناخته می شود. روش Rastelli همچنین می تواند با استفاده مجدد از خروج بطن چپ ، تقسیم تنه ریوی و قرار دادن مجرای بین بطن راست و تنه ریوی انجام شود. انتقال Levo در حدود 1 در 13000 نوزاد اتفاق می افتد و با بطن چپ پمپاژ خون به ریه ها و بطن راست پمپاژ خون به آئورت مشخص می شود. این ممکن است در ابتدا مشکلی ایجاد نکند ، اما در نهایت به دلیل فشارهای مختلفی که هر بطن برای پمپاژ خون استفاده می کند ، ایجاد می شود. جابجایی بطن چپ به عنوان بطن سیستمیک و بطن راست برای پمپ کردن خون به شریان ریوی می تواند ترانسفوژ levo را ترمیم کند.

ماندگاری تنگوس شریانی

تنگي شرياني مداوم هنگامي است كه شريان شاخچه نتواند به درون آئورت و تنه ريوي تقسيم شود. این اتفاق در حدود 1 در 11000 زایمان زنده رخ می دهد و به بدن خون اکسیژن یافته و دفع شده توسط اکسیژن رسانی می شود. این تعمیر شامل بسته شدن VSD و روش Rastelli است.

ناهنجاری ابستین

ناهنجاری ابشتین با دهلیزی راست مشخص می شود که به طور قابل توجهی بزرگ می شود و قلبی مانند جعبه شکل می گیرد. این بیماری بسیار نادر است و در کمتر از 1٪ موارد مادرزادی قلبی اتفاق می افتد. ترمیم جراحی بسته به شدت بیماری متفاوت است. [10] متخصص قلب و عروق کودکان زیرمجموعه خاصی از کودکان است. برای تبدیل شدن به یک متخصص قلب و عروق کودکان در ایالات متحده ، باید یک اقامت سه ساله در کودکان را تکمیل کند و به دنبال آن یک بورس سه ساله در قلب و عروق کودکان انجام شود. از نظر سرقت ، متخصص قلب و عروق کودکان به طور متوسط 303.917 دلار در ایالات متحده می سازند. [3]

قلب

به عنوان کانون قلب و عروق قلب ، قلب دارای بسیاری از ویژگی های آناتومیکی (به عنوان مثال ، دهلیز ، بطن ، دریچه های قلبی) و بسیاری از ویژگی های فیزیولوژیکی (به عنوان مثال ، سیستول ، صداهای قلبی ، فشار خون پس از آن) است که قرن ها در دائره المعارف ثبت شده است.

مشاهده بهترین متخصص قلب و عروق اصفهان

از این لینک

اختلالات قلب منجر به بیماری های قلبی و بیماری های قلبی عروقی می شود و می تواند منجر به مرگ و میر قابل توجهی شود: بیماری قلبی عروقی عامل اصلی مرگ و میر در ایالات متحده است و در سال 2008 منجر به مرگ 95/24 درصد شده است. [11]

مسئولیت اصلی قلب

مسئولیت اصلی قلب ، پمپاژ خون در بدن است. این خون از بدن – که گردش خون سیستمیک نامیده می شود – از طریق ریه ها – به نام گردش خون ریوی – پمپ می کند – و سپس به بدن باز می گردد. این بدان معنی است که قلب به کلیه بدن متصل شده و بر آن تأثیر می گذارد. ساده شده ، قلب یک مدار از گردش است. در حالی که در مورد قلب سالم بسیار شناخته شده است ، بخش عمده ای از مطالعات در قلب و عروق در اختلالات قلب و ترمیم و در صورت امکان عملکرد است. قلب ماهیچه ای است که خون را فشار می دهد و مانند پمپ عمل می کند. هر قسمت از قلب مستعد شکست یا اختلال است و قلب را می توان به قسمت های مکانیکی و برقی تقسیم کرد.

قسمت الکتریکی قلب

قسمت الکتریکی قلب بر انقباض دوره ای (فشرده سازی) سلول های ماهیچه ای متمرکز است که توسط ضربان ساز قلبی واقع در گره سینواتریال ایجاد می شود. مطالعه جنبه های الکتریکی یک زیر رشته الکتروفیزیولوژی به نام الکتروفیزیولوژی قلب است و با الکتروکاردیوگرام (ECG / EKG) اپیتومیزه می شود.

فهرستی آدرس و تلفن متخصص قلب و عروق اصفهان

در این لینک

پتانسیلهای عملیاتی ایجاد شده در ضربان ساز در یک الگوی خاص در سراسر قلب پخش می شوند. سیستمی که این پتانسیل را داشته باشد ، سیستم هدایت الکتریکی نامیده می شود. اختلال در عملکرد سیستم الکتریکی از بسیاری جهات آشکار می شود و ممکن است شامل سندرم Wolff-Parkinson-White ، فیبریلاسیون بطنی و بلوک قلب باشد.

قسمت مکانیکی قلب

قسمت مکانیکی قلب بر حرکت سیال خون و عملکرد قلب به عنوان پمپ محور است. قسمت مکانیکی درنهایت هدف قلب است و بسیاری از اختلالات قلب توانایی حرکت خون را مختل می کند. عدم حرکت خون کافی می تواند باعث نارسایی در اندام های دیگر شود و در صورت شدید منجر به مرگ شود. نارسایی قلبی شرایطی است که در آن خصوصیات مکانیکی قلب شکست خورده یا در حال شکست هستند و این بدان معنی است که خون کافی در گردش نیست.

گردش خون کرونر

گردش خون کرونر گردش خون در رگ های خونی عضله قلب (میوکارد) است. رگ هایی که خون غنی از اکسیژن را به میوکارد منتقل می کنند ، به عنوان شریان کرونری شناخته می شوند. عروق که خون دفع شده از عضله قلب را خارج می کند به رگ های قلبی معروف هستند. اینها شامل ورید قلبی عالی ، ورید قلبی میانی ، ورید قلبی کوچک و رگهای قلبی قدامی است. همانطور که شریان های کرونر چپ و راست روی سطح قلب می چرخند ، می توان آنها را شریان کرونری اپیکارد (عروق کرونر) نامید. این شریانها در صورت سالم بودن ، قادر به اتوماسیون برای حفظ جریان خون کرونر در مقادیر متناسب با نیاز ماهیچه های قلب هستند.

لیست بهترین  متخصص قلب و عروق اصفهان

در این لینک

  این رگهای نسبتاً باریک معمولاً تحت تأثیر آترواسکلروز قرار دارند و می توانند مسدود شوند و باعث انسداد آنژین یا حمله قلبی می شوند. (همچنین به سیستم گردش خون مراجعه کنید.) شریان های کرونر که در قلب قلب عمق دارند ، تحت عنوان ساب کندوکارد شناخته می شوند. عروق کرونر به عنوان “گردش خون نهایی” طبقه بندی می شوند ، زیرا آنها تنها منبع خونرسانی به میوکارد هستند. خون کافی وجود ندارد ، به همین دلیل انسداد این عروق می تواند بسیار مهم باشد.

معاینه قلب

معاینه قلبی (که به آن “معاینه قبل از عمل” نیز گفته می شود) ، به عنوان بخشی از معاینه جسمی انجام می شود ، یا وقتی بیمار درد قفسه سینه را پیشنهاد می کند که یک آسیب شناسی قلبی عروقی است. این نوع بسته به نشانه تغییر می یابد و با سایر معاینات بویژه معاینه تنفسی یکپارچه می شود. مانند سایر معاینات پزشکی ، معاینه قلبی از ساختار استاندارد بازرسی ، لمس و گوش دادن نیز پیروی می کند.

اختلالات قلبی

متخصص قلب و عروق مربوط به عملکرد طبیعی قلب و انحراف از قلب سالم است. بسیاری از اختلالات قلب خود را درگیر می کند ، اما برخی خارج از قلب و سیستم عروقی هستند. در مجموع ، این دو با هم سیستم قلبی عروقی نامیده می شوند و بیماری های یک قسمت تمایل دارند که روی قسمت دیگر تأثیر بگذارد. [12]

فشارخون چیست؟

فشار خون بالا که به عنوان “فشار خون بالا” نیز شناخته می شود ، یک وضعیت پزشکی طولانی مدت است که در آن فشار خون در شریان ها به طور مداوم بالا می رود. [13] فشار خون بالا معمولاً علامتی ایجاد نمی کند. [14] فشار خون طولانی مدت. با این حال ، یک عامل خطر اصلی برای بیماری عروق کرونر ، سکته مغزی ، نارسایی قلبی ، بیماری عروقی محیطی ، کاهش دید و بیماری مزمن کلیه است. [15] [16] ال 2010 ، به نظر می رسید فشار خون بالا عامل مرگ و میر 18٪ (9.4 میلیون نفر) باشد. [25]

چه زمانی باید به یک متخصص قلب مراجعه کنم؟

اگر پزشک عمومی پزشک شما احساس کند که ممکن است شما یک بیماری قلبی مهم یا قلبی داشته باشید ، او اغلب برای کمک به پزشک متخصص قلب و عروق تماس می گیرد. علائمی مانند تنگی نفس ، درد قفسه سینه و یا طلسم سرگیجه اغلب به آزمایش ویژه نیاز دارند. گاهی اوقات درد قلب یا تغییرات ECG نیاز به ارزیابی متخصص قلب دارد. متخصص قلب و عروق به افراد مبتلا به بیماری قلب کمک می کند تا به زندگی کامل و مفید برگردند. پزشکان قلب همچنین درمورد خطرات بیماری قلبی و چگونگی پیشگیری از آن ، به بیماران مشاوره می دهند. از همه مهمتر ، متخصص قلب و عروق در معالجه حملات قلبی ، نارسایی قلبی و اختلالات جدی در ریتم قلب نقش دارند. مهارت و آموزش آنها برای تصمیماتی که شامل رویه هایی از جمله سوند قلبی ، آنژیوپلاستی بالون یا جراحی قلب باشد مورد نیاز است.

جهت مشاهده فهرست متخصصین قلب و عروق اصفهان اینجا را کلیک کنید


معاینه توسط متخصص قلب چگونه است ؟

این که پزشک متخصص قلب و عروق شما را در مطب یا بیمارستان ببیند ، تاریخچه پزشکی شما را مرور کرده و معاینه جسمی را انجام می دهد که ممکن است شامل بررسی فشار خون ، وزن ، قلب ، ریه ها و رگ های خون شما باشد. برخی از مشکلات ممکن است با توجه به علائم و یافته های پزشک هنگام معاینه تشخیص داده شود. ممکن است شما به آزمایش های اضافی مانند ECG ، اشعه X یا آزمایش خون نیاز داشته باشید. سایر مشکلات به آزمایش های تخصصی تری نیاز دارند. متخصص قلب و عروق شما ممکن است تغییر شیوه زندگی یا دارو را توصیه کند. پرونده هر بیمار بی نظیر است. از طریق فیلمهای داستانهای بیمار ما ، می توانید داستانهای واقعی در مورد بیماران قلبی را تجربه کنید ، و نحوه همکاری نزدیک آنها با قلب ، روانپزشکان ، خانواده ها و تیم مراقبت های بهداشتی خود برای دستیابی به بهترین سلامت قلب ممکن است.

متخصص قلب و عروق چه نوع آزمایشاتی را ممکن است توصیه کند یا انجام دهد؟

مثالها عبارتند از:
 • اکوکاردیوگرام picture تصویری از موج صدا برای بررسی ساختار و عملکرد قلب.
 • نوار قلب نوار قلب – ضبط در طول فعالیت به دنبال ریتم قلب غیر طبیعی است.
 • تست ورزش – مطالعه ای برای سنجش عملکرد و محدودیت های قلب شما.
 • کاتتریزاسیون قلب که در آن یک لوله کوچک در قلب یا در نزدیکی قلب قرار گرفته است تا از آن عکس بگیرد ، به نحوه کار قلب ، بررسی سیستم الکتریکی یا کمک به رفع انسداد کمک کند.

بهترین متخصص قلب و عروق اصفهان

آیا متخصص قلب من جراح است؟

با این حال ، نه ، بسیاری از متخصصان قلب آزمایشاتی مانند سوندی قلبی را انجام می دهند که به سوراخ شدن یا برش های پوستی نیاز دارد. برخی از متخصصان قلب در مورد ضربان سازها قرار می دهند.

آیا همه متخصص قلب و عروق ، کاتتریزاسیون قلبی را انجام می دهند؟

خیر. بسیاری از متخصصان قلب در این تکنیک به طور خاص آموزش دیده اند ، اما سایرین در تشخیص مطب ، عملکرد و تفسیر اکوکاردیوگرام ، نوار قلب و آزمایشات ورزشی تخصص دارند. هنوز دیگران در مدیریت کلسترول یا توانبخشی قلبی و تناسب اندام مهارت خاصی دارند. همه متخصصان قلب و عروق می دانند که چگونه و چه زمانی این آزمایشات لازم است و چگونه می توان شرایط اضطراری قلبی را مدیریت کرد.

چگونه متخصص قلب و عروق با سایر پزشکان در مراقبت از من همکاری می کند؟

متخصص قلب و عروق معمولاً به عنوان مشاور سایر پزشکان عمل می کند. پزشک شما ممکن است یک متخصص قلب یا عروق را توصیه کند یا ممکن است خودتان یکی را انتخاب کنید. با پیشرفت مراقبت های قلبی ، متخصص قلب و عروق شما آزمایش های مراقبت و برنامه ریزی شما را راهنمایی می کند.

آزمایش های تشخیصی در قلب و عروق

آزمایش های تشخیصی در قلب و عروق روش های شناسایی شرایط قلب در ارتباط با عملکرد سالم در مقابل ناسالم ، پاتولوژیک قلب است. نقطه شروع به دست آوردن تاریخچه پزشکی ، و پس از آن Auscultation است. سپس می توان آزمایش های خون ، روش های الکتروفیزیولوژیک و تصویربرداری قلب را برای تجزیه و تحلیل بیشتر سفارش داد. روشهای الکتروفیزیولوژیک شامل الکتروکاردیوگرام ، پایش قلب ، آزمایش استرس قلبی و مطالعه الکتروفیزیولوژی است.

جوامع علمی قلب و عروق

 

انجمنهای قلب و عروق

انجمن قلب ایران
انجمن علمی قلب و عروق ایران فعالیت خود را در سال ۱۳۷۸ زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دسته بندی گروه بالینی (تخصصی و فوق تخصصی) آغاز نمود. بر اساس داده های ثبت شده در سیویلیکا انجمن علمی قلب و عروق ایران تاکنون ۱ کنفرانس را برگزار نموده و یا درحال برگزاری است. انجمن علمی قلب و عروق ایران در حال انتشار ۱ ژورنال تخصصی علمی است.
 • آدرس: تهران – خیابان ولی عصر (عج)، جنب پارک ملت، نبش نیایش، مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی
 •    پست الکترونیکی: [email protected]
 •    تلفن: ۰۲۱۲۳۹۲۲۵۲۹ – ۰۲۱۲۳۹۲۲۶۷۱
 •    نمابر: ۲۲۰۴۸۱۷۴
 •    کد پستی: ۱۹۹۶۹۱۱۱۱۵۱

 
    انجمن اکو کاردیو گرافی ایران
انجمن علمی اکوکاردیوگرافی ایران فعالیت خود را در سال ۱۳۸۶ زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دسته بندی گروه بالینی (تخصصی و فوق تخصصی) آغاز نمود.
 • آدرس: خیابان ولیعصر ـ نبش نیایش ـ بیمارستان قلب شهیدرجای ـ ساختمان اداری ـ طبقه اول ـ انجمن اکوکاردیوگرافی
 • وبسایت انجمن: لینک
 • شماره تلفن: ۰۲۱-۲۳۹۲۲۱۰۵
 • شماره فکس: ۰۲۱-۲۲۰۴۸۱۷۴

 
    انجمن جراحان قلب ایران
انجمن علمی جراحان قلب ایران فعالیت خود را در سال ۱۳۷۸ زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دسته بندی گروه بالینی (تخصصی و فوق تخصصی) آغاز نمود. بر اساس داده های ثبت شده در سیویلیکا انجمن علمی جراحان قلب ایران تاکنون ۱ کنفرانس را برگزار نموده و یا درحال برگزاری است. انجمن علمی جراحان قلب ایران در حال انتشار ۱ ژورنال تخصصی علمی است.
 • آدرس: لوار میرداماد، جنب پمپ بنزین، خیابان کازرون شمالی، کوچه نیک رای، پلاک چهار، طبقه دوم
 • وبسایت انجمن:
 • شماره تلفن: ۰۲۱-۲۲۲۷۹۷۴۳-۲۶۴۰۱۳۴۰-۲۶۴۰۱۳۴۱
 • شماره فکس: ۰۲۱- ۲۲۲۷۹۷۴۳

      انجمن علمی بیهوشی قلب ایران انجمن علمی بیهوشی قلب ایران فعالیت خود را در سال ۱۳۹۸ زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دسته بندی گروه بالینی (تخصصی و فوق تخصصی) آغاز نمود. بر اساس داده های ثبت شده در سیویلیکا انجمن علمی بیهوشی قلب ایران تاکنون ۱ کنفرانس را برگزار نموده و یا درحال برگزاری است.

 
    انجمن قلب کودکان ایران
انجمن علمی قلب کودکان ایران فعالیت خود را در سال ۱۳۸۵ زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دسته بندی گروه بالینی (تخصصی و فوق تخصصی) آغاز نمود. بر اساس داده های ثبت شده در سیویلیکا انجمن علمی قلب کودکان ایران تاکنون ۱ کنفرانس را برگزار نموده و یا درحال برگزاری است.
 • آدرس: خیابان ولی عصر، جنب پارک ملت، بیمارستان قلب شهید رجائی، طبقه سوم، دفتر گروه قلب کودکان
 • شماره تلفن: ۰۲۱-۲۳۹۲۲۵۴۲
 • شماره فکس: ۰۲۱-۲۲۶۶۳۲۱۲

 
    انجمن الکتروفیزیو لوژی قلب ایران

انجمن علمی الکتروفیزیولوژی قلب ایران فعالیت خود را در سال ۱۳۹۸ زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دسته بندی گروه بالینی (تخصصی و فوق تخصصی) آغاز نمود. انجمن ریتم قلب ایران فعالیت خود را به عنوان شعبه ای از انجمن قلب ایران (IRHRS) از مارس 2005 آغاز کرد و از نوامبر 2009 براساس مصوبه تشکیل انجمن های پزشکی یک سازمان مستقل بوده است.

وظیفه اصلی این انجمن افزایش دانش پزشکان ، پرستاران و بیماران در زمینه الکتروفیزیولوژی قلب است. این انجمن با کمک مؤسسات بین المللی با سایر مؤسسات علمی در ایران و سایر کشورها همکاری میکند. در حال حاضر IRHRS جلسات علمی دو ماهه ، کنگره های علمی مرکزی سالانه را برگزار می کند و برنامه هایی را برای افزایش ارتباطات بین المللی با سایر جوامع علمی مانند انجمن ریتم قلب اروپا مدیریت می کند.

 
  انجمن اینترونشنال کاردیو لوژی ایران
انجمن علمی اینترونشنال کاردیولوژی ایران فعالیت خود را در سال ۱۳۸۷ زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دسته بندی گروه بالینی (تخصصی و فوق تخصصی) آغاز نمود.
 • آدرس انجمن: تهران – خیابان ولیعصر – خیابان توانیر – بیمارستان دی
 • تلفن انجمن: ۰۲۱۸۴۹۴۲۳۴۱
 • نمابر (Fax) انجمن: ۰۲۱۸۸۷۹۷۶۹۸

متخصص قلب و عروق اصفهان

در این لینک


 
    انجمن علمی پرستاران قلب ایران
 • آدرس: خیابان ولیعصر – ابتدای بزرگراه نیایش –بیمارستان قلب شهید رجائی – ساختمان نیروی انسانی  – طبقه دوم
 • تلفن های تماس: 22663165- 22663166
 • تلفاکس: 23922270
 • صندوق پستی: 1569 – 14665

    انجمن تکنولوژی خون برون پیکری
 • آدرس: تهران – بلوار میرداماد – جنب پمپ بنزین ، خیابان کازرون شمالی کوچه شهید نیک رای ، پلاک ۴ ، طبقه ۲
 • تلفن و فکس +۹۸ (۲۱) ۲۶۴۰ ۱۳۴۰ : تلفن +۹۸ (۲۱) ۲۲۲۷ ۹۷۴۳ : فکس
 • پست الکترونیک info @ iransect .ir

انجمن نارسایی قلب ایران
 • آدرس : تهران ، خ حضرت ولیعصر عج ، ابتدای بزرگراه نیایش، بیمارستان شهید رجایی
 • تلفن: ۲۶۷۱ ۲۳۹۲ ۲۱ ۹۸+
 • ایمیل: [email protected]

انجمن آترواسکلروز ایران
انجمن آترواسکلروز ایران با همت جمعی از متخصصین قلب و عروق و با حمایت علمی و معنوی شادروان دکتر سید حمید میرخانی در سال 1382 تاسیس گردید. پروانه فعالیت این  انجمن  علمی در تاریخ 1381/10/16 توسط کمسیون انجمن های علمی وزارت بهداشت ودرمان آموزش پزشکی صادر گردید.و پس از طی مراحل قانونی در وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی اگهی تاسیس موسسه  انجمن آترواسکلروز ایران در تاریخ 1382/11/15 به ثبت گردید
 • آدرس: تهران – شهرک غرب – بلوار دادمان – خیابان درختی -نبش حافظی – پلاک 45 – واحد 9
 • تلفن: 02122387706
 • ایمیل: [email protected]

مجلات قلب وعروق

 

متخصصین قلب و عروق ایران

 

جهت مشاهده فهرست متخصصین قلب و عروق اصفهان اینجا را کلیک کنید

 

متخصصین بین المللی قلب و عروق

مطالب بیشتر

مراجع و منابع